ELULOOKIRJELDUS

Sündisin Tallinnas, Nõmmel 13.08.1954. aastal. Kunstihariduse sain Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis (Kunstiakadeemia), mille lõpetasin 1980. aastal graafika erialal. Olen Eesti Kunstnike Liidu liige. Töötasin kirjastuses „Perioodika” ja huumoriajakirjas „Pikker” kunstilise toimetajana. 12 aastat laulsin kutselise lauljana esimest tenorit Eesti Rahvusmeeskooris (RAM).

Aastast 1998 olen vabakutseline kunstnik. Kõige rohkem olen joonistanud ja maalinud portreesid. Portreejoonistuste arv ulatub 45 000-ni. Karikatuure olen teinud juba aastast 1967, kui olin 13 aastane. Neid on avaldatud paljudes ajalehtedes ja ajakirjades nii Eestis kui ka välismaal.

Olen Tallinnasse Islandi väljakule 2006. aastal plaanitud vastupanuliikumise monumendi konkursil võitnud töö “Murtud müür” idee autor. Kaasautor on klaasikunstnik Ivo Lill ja arhitekt on Ain Rööpson.

Klaasmonument kujutas endast kahte ligi viie meetri kõrgust, justkui pooleks murtud paksu seestpoolt valgustatud klaastahukat. Tahukad koosnevad     paljudest umbes kahe sentimeetri paksustest kokkuliimitud klaastahvlitest, mille vahele oli kavas paigutada väljavõtteid Eesti ajaloo sündmusi määranud dokumentidest, ajastutele iseloomulikke fotosid ja plakateid.

Valguse murdumine ja värvidemäng  klaastahukatel väljendasid paljude inimeste kirevaid elukäike ja inimsaatuste traagikat okupatsioonirežiimi ajal, mis on tardunud ning settinud paksus jäises müüris, millest on suudetud vabadusse murda.

https://arvamus.postimees.ee/1545887/muuri-murdmine

https://tallinn.postimees.ee/63888/ministeeriumi-turvanouded-venitavad-vastupanumonumendi-rajamist

2007. aastal võtsin osa Vabadussõja võidusamba konkursist, kus osalesin tööga “Triumfikaar”. See oli jääd meenutavast klaasist seestpoolt valgustatud monument.